Info

BOULDER, BOULDERING, BULDEROWNIA… CO TO TAKIEGO?

 

2015-09-20-Blok-Haus-MP-G.Lisowski-8

Wspinanie niejedno ma imię. Możesz wspinać się na tysiącmetrowe ściany, możesz na parometrowe kamienie. Ale żeby miało to ręce i nogi (dosłownie), musisz trenować. A gdzie trenują wspinacze? Na ścianie, czyli najczęściej na bulderowni.
BLO Katowice, jak wiele podobnych obiektów, ma wysokość zbliżoną to prawdziwych kamieni. Drogi, po których się na te kamienie wchodzi to buldery – stąd nazwa: boulder to po angielsku „głaz”. Żeby wspinać się na BLO nie potrzebujesz liny, uprzęży, ani partnera. Bezpieczne upadki gwarantuje ci elastyczny materac. Weź ze sobą buty i woreczek na magnezję i… już! Możesz trenować bez ograniczeń! Trenować, czyli? Czyli „robić” buldery (baldy, przystawki, problemy) – krótkie drogi wspinaczkowe składające się z zaledwie paru ruchów. Ale żeby te parę ruchów zrobić trzeba się nieraz nieźle napocić i nieźle nagłowić.
Czujesz się nieprzygotowany? Zapomnij o tym. Najlepszym treningiem wspinania jest samo wspinanie! Bulderownie może odwiedzić każdy w każdym wieku – to idealne miejsce, żeby zacząć się wspinać. Na BLO możesz przyjść prosto z ulicy. A konkretnie z ulicy Karoliny w Katowicach. Do zobaczenia na pierwszym treningu!

BULDERY BLO

Przy naszych bulderach znajdziesz kolorowe oznaczenia trudności. Każdy kolor odpowiada mniej więcej określonym trudnościom w realnej skali bulderowej, czyli na realnych kamieniach. Ale nie przywiązuj się zbytnio do skali! Najważniejsze jest samo wspinanie. A wspinanie, zwłaszcza buldering, to sport zależny od bardzo wielu czynników. Nasze kolory powiedzą ci na jakim poziomie jesteś. Ale tylko MNIEJ WIĘCEJ.

Plugin by:aAM